- De 4 valleien
- Welkom in het Land van Neerpede editie 2025
- Topogidsen
- Producten uit Neerpede en Vogelzang
De 4 valleien
Links naar routes en gpx-bestanden om te downloaden:
- https://www.cirkwi.com/nl/circuit/643130-de-4-valleien-wandelingen-in-anderlecht-de-broekvallei-1-4
- https://www.cirkwi.com/nl/circuit/646678-de-4-valleien-wandelingen-in-anderlecht-de-pedevallei-2-4
- https://www.cirkwi.com/nl/circuit/648172-de-4-valleien-wandelingen-in-anderlecht-de-vogelzangvallei-3-4
- https://www.cirkwi.com/nl/circuit/650553-de-4-valleien-wandelingen-in-anderlecht-de-zennevallei-4-4
Welkom in het Land van Neerpede editie 2025
Deze kaart geeft u enkele oriëntatiepunten om Neerpede, Vogelzang en Meylemeersch te ontdekken
De onderstaande documenten vullen uw informatie aan
- Speurtochten in Neerpede en Vogelzang op www.totemus.be :
- Ontdek het Groene en Blauwe Huis en zijn activiteitenprogramma op www.mvb.brussels
- Meditatief parcours in de buurt van het Erasmusziekenhuis
- 10 wandel- of fietstochten (oude editie)
Om u beter te oriënteren, is het parcours van de “grote tocht” (nr. 27) in roze weergegeven op de kaart Welkom in het Land van Neerpede - « Conclusies van het Feder BoerenBruxselPaysans-project »
Topogidsen
‘Van vallei naar vallei tussen Brussel en het Pajottenland'
Tijdens deze fietstocht ontdekt u de Zennedalen, van Anderlecht tot aan het Pajottenland.
De fietstocht vormt een lus met een totale lengte van 29 km. Het vertrek- en aankomstpunt kan vrij worden gekozen. Het totale hoogteverschil bedraagt 152 m. Het is aan te raden om te vertrekken met een fiets die technisch in orde is en/of elektrische ondersteuning biedt. De route bevat twee vrij steile hellingen, waarvan één bij de Zennebeemden, die uw kuiten wat extra zullen belasten. De meeste wegen zijn geasfalteerd, maar op sommige plaatsen fietst u over brede landwegen. De route loopt langs de stations van Beersel, Lot en Vorst-Midden.
De Vallei van de Volgelzangbeek in Anderlecht
Tijdens deze wandeling ontdek je een vallei die nog voor een deel kon weerstaan aan de oprukkende verstedelijking. Het is een groen pareltje met landschappen die nog getuigen van het agrarische verleden van Anderlecht en waar een aantal dieren en planten hun laatste toevlucht vonden.
De Zenne en het kanaal in Anderlecht
Ooit was de Zenne een aantrekkelijke rivier vol vis met veel meanders en eilandjes, met op haar oevers een overvloed aan gele irissen, symbool van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest. Door de overwelving van de Zenne nam het kanaal haar rol over en is nu DE waterloop van Brussel. Deze folder nodigt u uit om via de laatste restanten van de open Zenne in Anderlecht het verhaal van de Zenne en het Kanaal naar Charleroi te ontdekken: de functies van deze waterlopen, hun potentieel en de toekomstperspectieven.
Zoektocht naar een rivier DE PEDE VALLEI in Anderlecht.
De wandeling is een ontdekkingstocht naar de Pedevallei tussen parken en plattenland aan de poorten van de stad. De landschappen behoren tot de meest opmerkelijke van het Brussels Gewest.
Producten uit Neerpede en Vogelzang
Lokale producenten in Neerpede en Vogelzang
Bekijk de productielocaties op de kaart Welkom in Neerpede
Andere Wandelingen :
